İstanbulda Okullar Tatil mi (8 Ocak Perşembe)

Home » Sorular Cevaplar » İstanbulda Okullar Tatil mi (8 Ocak Perşembe)
Sorular Cevaplar Yorum yapılmamış

Sibirya soğuklarının ülkemize giriş yapması ile 70’e yakın ilde yoğun kar yağışları görülmektedir. Son yılların en soğuk dönemlerinin yaşanması, günlük sıcaklık değerlerinin ortalama 2 ila -4°C arasında seyretmektedir. Yoğun kar yağışının ardından karayolları müdürlüğü tarafından yol açma ve tuzlama işlemleri yapılsa dahi yetersiz kalıyor. Tipi şeklinde yağan karlar tekrar yolların kapanmasına sebep oluyor. Gece don olaylarının artması sonucunda Valilikten yapılan son dakika açıklama ile 7 Ocak Çarşamba günü İstanbul’un genelinde okullar 1 günlüğüne daha tatil ilan edilmiştir.Meteoroloji tarafından Sibirya soğuklarının önümüzdeki 3-4 gün boyunca daha etkili şekilde devam edeceği duyurulmuştur.

Veliler tarafından oldukça endişeli dönemlerden birisi oluyor. En son TEOG sınavından sonra evlerinden uzaktaki liselere dağıtımı yapılan öğrencilerin servislerle gidecekleri yollarda don görülmesinden korkuluyor.

İstanbul valisi Şahin tarafından yetkililer ile yaptığı istişare sonucunda okulların 7 Ocak Çarşamba gününde de tatil olmasına karar verildiği duyuruldu.

Son bir güncelleme daha yapıldı İstanbul ilinde 8 Ocak Perşembe günü malesef okullar tatil değil.


Yorum Yaz