Tutumluluk İle İlgili Atasözleri ve Anlamları

Home » Sorular Cevaplar » Tutumluluk İle İlgili Atasözleri ve Anlamları
Sorular Cevaplar 4 yorum

Ak akçe kara gün içindir; Paranızı iyi ve kötü günde saklanması gerekmektedir. Helal kazandığınız parayı yastık altında saklayarak başınıza kötü bir şey geldiğinde onu kullanarak zor geçen günleri daha kolay atlatabilirsiniz.

Ayağını yorganına göre uzat; Hesabınızı kitabınızı bilip aylık kazandığınız paradan fazlasını harcamayın. Ay boyunca ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra masraflarınıza bilerek alışveriş yapınız.

İşten artmaz, dişten artar; İşinizi doğru şekilde yaparak çok çalışmalısınız. Para arttırmak kenarda biriktirmek için yediklerimize dikkat etmemiz gerekir.Sakla samanı, gelir zamanı; Paranızın hesabını doğru yapmalısınız. Bugün eşyalarımızı doğru şekilde elde tutarak yarın nerede lazım olacağı bilinmez oradan karşılayabiliriz. İlla fazlalık diye atılmasına gerek yok bize lazım olmasa dahi başkasına lazım olur.

Altını saklamak değil, kuruşu saklamak hünerdir; Yüklü bir parayı saklamak kolaydır, önmeli olan kuruşunu saklayarak biriktirip bir şeyler yapmaktır. Kuruş kuruşa hesap yapmak hünerli kişilerin marifetidir.


4 thoughts on - Tutumluluk İle İlgili Atasözleri ve Anlamları

Yorum Yaz