23 Nisan İle İlgili Kompozisyon

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu ve ilan edilmesi çok öncesinde 23 Nisan günü olmuştur. Coşku ve sevinç içinde karşılandı. Meclisin açılışı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yardımı sayesinde oldu. Atatürk’ün çocuklara olan sevgisi büyüktü. Manevi kızı dahi olmuştur. Gelecek çocukların olduğundan dolayı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmıştır.

Atatürk gibi ileri görüşlü bir lider Cumhuriyeti onların asıl sahibi olan milletler. Cumhuriyetin kurulmasın Türk milletinin azmi büyük rol olmuştur. O gün Cumhuriyet ilan edilmemiş olsaydı bugün bu noktaya gelemezdik. 23 Nisan çocuklara armağan edilmiş bayram olarak milli bayramımızdır. En içten dileklerimizle kutlayarak Cumhuriyeti farklı kültürlere sahip olsak dahi Türkiye Cumhuriyeti adı altında kutlamaktayız. Geleceğin çocukları Cumhuriyetin sahibi olması için kutlamalar yapılarak törenlerle anılmaktadır. Geçmişte yaşananlar unutulmayacak ve her yıl düzenli olarak hatırlanacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan yürümeli ve bayramlarımıza sahip çıkmalıyız. 23 Nisan bizim kenetlenerek birlik beraberlik içinde olmamızı sağlamıştır. 23 Nisan’da dünya çocukları bir araya gelerek ulusumuzda ve dünyamızda barış istediklerini gösterir. 23 Nisan ulusal bir bayram olarak dil, din, ırk, cinsiyet hiç fark etmeksizin her milletin bayramı olarak etkinlikler içinde kutlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.