Atatürk’ün Öğrenim Hayatını Konu Alan Bir Anı

Atatürk’ün Öğrenim Hayatı İle İlgili Anısı, Atatürk’ün Öğretim Hayatı Anıları

Atatürk’e ait öğretim hayatından anılardan ve hayatını değiştiren dönemlerden birisi oldu. Henüz Mustafa Kemal Atatürk 4. sınıfa giderken beden eğitimin dersinde koşuya katılır. Her zaman okul hayatında birinci olmuş çok sevilen öğrencidir. Arkadaşları tarafından devamlı tebrik edilir. Herkese örnek olan birisi olarak hayatına devam etti.

Okullar arasında koşu yarışması olacak bundan dolayı okul içersinde koşu yarışması hazırlanılıyor. Koşuya başlanması ile birlikte Mustafa ilk turu büyük farkla önde bitirir. İkinci turda ise koşarken birden uçamayan yavru kuşu ve kocaman kediyi görmesi ile durur. Yavru kuşa doğru koşarak kediden kurtarır. Yavru kuşu sever ve en sonunda yarışı tamamlar. Öğretmeni olayı öğrenmesi ile birlikte Mustafa’yı tebrik eder çok başarılı bir performans gösterdiğinden dolayı.

Yarışı arkadaşı birinci bitirir ama öğretmenine Mustafa’nın birinci olduğunu söyleyerek kendisinden daha hızlı olduğunu dile getirir. Okulu onun temsil etmesinin daha doğru olacağını belirtir. Öğretmeni merak eder ve olayı anlatır bunun üzerine öğretmeninin bir kez daha takdirini kazanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir