Dünyada Yaşanan Kötülüklerin Sebepleri

Dünyada Yaşanan Kötülüklerin Nedenleri, Kötülüklerin Sebepleri Nelerdir

Dünyada yaşanan kötülüklerin haddi hesabı yok. Yapılan kötülükler dahi cezasız kalıp zulüm edenler her zaman el üstünde tutuldu önemli yerlere geldiler. Kötülüğe yaşadıkları çevre ve arkadaşları teşvik etmektedir. Çocukluk çağından itibaren bir çok olay yaşanır bu şekilde devam edilir. Yetiştirilirken yaşadığı olaylar etki yaratır. Ailesinden ve çevresinden şiddet gören birisi için iyilik beklenmez. Kalbinde merhamet olmayan bir insan başkasına acıma duymayacağından dolayı acı yaşayacaktır.

Güzel bir yaşamı çalışarak değil zorla elde etmek isteyenler için hayat çok daha zor olur. Yaşamları boyunca insanlar güzel hayat isteyip başkalarına imrenirler. Bunun için kendimize bir kırmızı çizgi çizmeliyiz. Elimizdekilere yetinerek şükredersek eğer kötülüklerin önüne geçmiş oluruz.

Saldırgan ve uysal köpekler vardır bunlar eğitimi ve yaşamları boyunca etki yaratır. Saldırgan olanlar şiddet gördüklerinden dolayı başkalarına zarar verir. İnsanlarda buna benzer yaşadıklarını yansıtırlar. Atasözlerimizden olan “rüzgar eken fırtına biçer” sözü bunu tamamlar.

İnsanlar sınıflara ayrılması kimisi ihtiyaçlarını karşılarken diğerleri aç susuz kalması.
Zengin ve fakirler arasında uçurumlar kadar mesafe olması.
İnsanları kötülük yapmaya teşvik etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir