Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir

İnsanlar doğduğundan itibaren bir şeyler öğrenmeye başlar. Merakları kendilerini oradan oraya sürükler. Gerek kitaplardan, gerek yaşayarak bir şeyler öğrenirler. İnsanların öğrendikleri aklından süzerek beynine yerleştirmedikleri sürece beyinlerinde bir şeyler kalmaz. O Anlık anlayacaklarını anlarlar ve daha gerisi gelmeden her şey olduğu gibi kalır.

Ezbere öğrenilen bilgiler zamanla kaybolur, düşünerek öğrenilen bilgiler ise gerçekten öğrenmeyi gösterir. Ezberleme yöntemi insanların kısa süreli olarak hafızalarında tutmalarıdır. Gerçeği ve aslı düşünmeden yol izlemek aslında büyük hatadır. İnsanların öğrenmeleri için çözüm yolları, olayları anlamalı ve kafalarından canlandırmaları gerekir. Duydukları ve gördüklerini bilerek hareket edebilirler. Kendi düşünce ve yorumları ile kararlarını alarak kendilerini mutlu hissetmeleri mümkündür.

Düşünmek insanların zihinsel olarak gelişmesini sağlar. Anlamlarını anlar ve kavramaya başlar. Hayatını kolay şekilde hatırlar ve kendisini geliştirir. Çağrışımlar sayesinde bilgiler daima aklında olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.