Evrendeki Düzene Örnek

Evrendeki Düzene Örnekler

Evrendeki düzen tarih boyunca devam etmiştir. Eşsiz bir denge içersinde yaratılan evren aradan milyarlarca yıl geçmesine rağmen düzenini korudu. Mükemmeliyetin ötesinde bir yaratılış olduğu konusunda herkes aynı fikirde olmalı. Mucizevi biçimde yaratılan gezegenler, yıldızlar ve galaksiler sayesinde tam bir denge içersinde hareket ederler.

15 milyar yıl önce meydana gelen patlama sonucunda bugünkü evren meydana gelmiştir. Uzay boşluğu, galaksiler, gezegenler, güneş sistemler ve evrenin düzeni oluşmuştur. Büyük patlama bilimde “big bang” olarak adlandırıldı. Araştırmalara göre big bang teori olarak kaldı. Evrenin yaratılışı ve oluşumunda rol almıştır.

Güneş sistemi kusursuz bir şekilde tasarlanmıştır. Bakıldığı zaman gezegenler hiç yörüngesinden şaşmadan hedefine doğru hareket ediyor. Güneşin çapı dünyamızdan 103 kat daha fazladır. Güneşin varlığı dünyamızı ısıttığı gibi insanların yaşam ihtiyaçlarını sağlıyor. Ne bir derece fazla nede az olduğunu söyleyebiliriz.

Yeryüzünde yağmur ve su döngüsü buna örnektir. Toprağın aşınması ve bitkilerin oluşumu hepsi harika bir düzende değimlidir. Tohumlar çıkar yıprananlar yok olurken yerini yenileri alır.

2 comments

  1. Teşekkürler ödevimi yaptım sayenizde

  2. Melike bahadır

    Çok teşekkürler sayenizde daha fazla test çözüp başarılı olacağım.😉😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir