“Hiçbir Başarımı Tesadüfe Borçlu Değilim. Buluşlarım da Tesadüfen Değil, Çalışmalarımın Eseridir” Sözü İle İlgili Bilgilendirici Metin

Thomas Addison, İngiliz hekim “Hiçbir Başarımı Tesadüfe Borçlu Değilim. Buluşlarım da Tesadüfen Değil, Çalışmalarımın Eseridir” sözü ile günümüzde hatırlanmaktadır. Başarıya ulaşmak tesadüften değil çalışmaların eseri olduğunu anlatmıştır.

Başarılı olmak için çalışmamız gerektiğini biliriz. Hiçbir çalışma kendi kendine tamamlanmaz. Bir sonuca ulaşmak istiyorsak eğer çalışarak kendimizi geliştirmemiz gerekir. Çalışmaya başladığımızda adım adım başarıya yaklaşırız. Kendimizi çalışmaya programlarsak eğer zaman içerisinde başarıya daha da yaklaşırız.

Gün içinde okulda birçok şey öğreniriz. Fikir sahibi oluruz ancak çalışma yapmazsak unutulmamız da kaçınılmaz hale gelir. Bir öğrenci düzenli olarak çalışma programına katılırsa başarıya yaklaşır. Gün içerisinde evde tekrar ederek çalışmalarımızı pekiştirmeliyiz. Sınavlara girdiğimizde eğitimini aldığımız ancak çalışmadığımızdan dolayı cevapları bulamayız. Çalışırsak eğer aklımızda yer edinir. Sınavlarda daha başarılı oluruz. İyi bir meslek sahibi dahi olunabilir. Önemli olan dersimize zamanında çalışarak kendimizi geliştirerek hazırlamaktır. Başarılı olmayı istemek yeterli değildir.

Bilim insanları buluşlarını tesadüf eseri bulmamışlardır. Hepsinde bir çalışma, emek vardır. Uzun yıllar boyunca çalışmalarını devam ettirerek karşılığını buluşlarla almışlardır. Buluşlar tesadüften eser değil çalışmaktandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.