Kütüphanede Neler Yapılır

Kütüphaneler bilginin kaynağının olduğu merkezlerdir. Büyüklüklerine göre sınıflandırılsalar dahi kütüphanede arayabileceğimiz en değerli ansiklopedik bilgilere yer verilir. Kitaplara yazılmış bilgilerin tümü kopyalanarak insanların ulaşabileceği yerlere konumlandırılmıştır. Değerli materyaller insanlara bilgiyi öğreterek gelişmelerin sağlar.

Kütüphane bizim için bilgi kaynağı olduğu için yapılacakların başında bilgi edinmek gelmelidir. Yazarına türüne ve kategorisine göre bilgi kaynakları farklılık gösterir. Aradığımız bilgileri en doğru şekilde buradan bulabiliriz. Görevli yardımıyla yada kendimiz giderek aradığımız bilgi hangi kitabın içersinde yer alıyorsa onu inceler öğreniriz. Ödevimiz ve dersimiz varsa bunları da çeşitli kaynaklardan faydalanarak bulmamız mümkündür.

Kütüphane içersinde konuşmamalıyız. Herhangi yiyecek yiyerek başkalarının dikkatini dağıtmamak gerekir. Sessizce işlerimizi halledip birisine bir şey söyleyeceksek eğer fısıldayarak iletişime geçilmeli. Kitapları aldığımız gibi yerine koyarsak bilgi kaynağının çok ötelere ulaşmasını sağlayabiliriz de.

2 comments

  1. çok gerekliydi

  2. muhamed can erdemoğlu

    cansıkıcı bunu bilyom sadece neler yapıldığının madelerini istiyordum bennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir