Silgi Neyden Yapılır

Silgi Yapımı, Evde Silgi Nasıl Yapılır

Silgi günlük hayatımızın her alanında karşımıza çıkıp özellikle bir şeyleri silmek istediğimiz zaman ihtiyaç duyarız. Karakalem ile yazılmış yazıların silinmesi için yapılmıştır. Sanatçılar silgiler ile efekt vermek için şekiller meydana getirebilir. Silgi hamur ve plastikten meydana gelir. Bir araya getirilerek karıştırıldıktan sonra yapıştırıcı ile birbirlerine bütünleştirilir.

Silgi ihtiyacımız olduğundan dolayı evde dahi yapılabilir. Tutkal, tuvalet kağıdı ve gazete parçaları gereklidir. Bir kutunun içinde koyduktan sonra gazete kağıtları ile tuvalet kağıtlarını karıştırınız. Sıcak su ile birleştirmeniz gerekmektedir. Erimeye bırakın ve eridikten sonra içindeki eliniz ile toplayıp tutkal ile karıştırın sonra buzdolabına soğuması için koyunuz. Silgimiz hazır olacaktır kara kalemleri rahat bir şekilde silebilirsiniz. Parfüm kokulu istiyorsanız parfüm sıkın çıkardığınız hamura.

6 comments

  1. bence çok anlamlı ve güzel olmuş teşekkür ederim

  2. oluyomu peki

  3. Hamur için 1 adet büyük tutkal nişasta hamuru ve plastik özü karıştırın sonra mutfak robotundan çekin ve kurumaya bırakın

  4. gerekli malzemeler nedir?

  5. silgi nasıl yapılıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir