Terzi Nedir Hakkında Bilgi

Terziler günlük yaşantımızda bizlerin en ihtiyaç duyduğu esnaflar arasında yer almaktadır. Kişinin kendisine ait olan bir atölye içerisinde dikim ve kesim işleri yapılmaktadır. Terzilik mesleğinde kişilere özel elbise dikimi olsun, yırtılan üst, pantolonların dikimi, fermuar tamiri gibi elbiseleriniz ile ilgili her işlem terziler tarafından yapılmaktadır.Terzi de istediğiniz şeilde elbise diktirebilirsiniz. Alınacak olan vücut ölçüleriniz ile kusursuz bir kıyafet,elbise , takım elbise diktirebilirsiniz. Fabrikaların günümüzde çoğalması ile terzilerde elbise, kıyafet dikimleri azalmış olsa da değerini bilenler her zaman terzilerde işlerini görmektedirler.

Çok büyük terzilerde var bunlarda oldukça özgün ve yaratıcı çalışmalara sahip olmaktadır. Günümüzde bir çok ünlünün kendisine özel bir terzisi vardır. Kişinin istediği doğrultusunda oldukça güzel kıyafet, elbiseler yaratabilmektedirler.Terzi sadece sökük dikmek değil tamamen yaratıcılık olmaktadır. Artık orta halli bir terzi bile artık paça yapıp, sökük dikmektedir çünkü eskisi kadar değerleri bilinmemektedir ki hele ki şimdi ki gençlik için bunlar söylenemez bile diyebiliriz.Terzilerde el emeği çok olmaktadır.Fabrikasyon malzemelere göre fiyatı biraz daha yüksek olabilmektedir fakat istediğiniz gibi dilediğiniz gibi olacağından emin olabilirsiniz.

Terziler tarafından kullanılmakta olan malzemelerden de bahsetmek istiyoruz; makas, ip, iğne, deriler, kumaşlar, düğme, tebeşir, sabun, kağıt metre gibi daha bir çok malzeme kullanmaktadırlar.Çok şık ve size tam olarak bir takımın veya elbisenin oturmasını istiyorsanız terziler tam sizlere göre olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.