Toplum ve Şiddetle İlgili Kompozisyon Yazısı

Toplum ve Şiddet Kompozisyonu, Toplumsal Şiddet Kompozisyon Yazısı

Toplum ve şiddet insan hayatını olumsuz şekilde etkileyen faktörlerdendir. Toplumsal şiddet özellikle kadınlar üzerinde yoğunlaşmıştır. Toplumda şiddetin önlenmesi için insanlar oldukça zayıf olduğu gibi kanunlar dahi yetersiz kalınabiliyor. Yaklaşma kararlarının verilip sonra cinayetlere sebep olan toplumsal şiddetler bir çok millet tarafından kınanmıştır. Ülkemizin doğusunda ve batısında bunun örneklerini görebiliyoruz.

Toplumsal şiddeti en çok öfke patlaması tetikler. Ülkemizde yaygın şekilde olan durumlar kadınlar üzerinde etkisi yoğun olmaktadır. Hayattan bunalıp ve ayrılık kararı alan kadınlar maalesef bundan en çok etkilenen sınıfta oluyor. Özellikle kadınlar ve çocukların zayıflıkları güçsüzlükleri yaygın şekilde görülebiliyor.

Toplumda şiddetin varlığı her sınıfı etkiler. Kadınları, erkekleri ve çocuklar üzerinde güçlü olan sınıf zayıfları etkilemektedir. İnsanlar tarafından toplumsal etkiler sıklıkla görülebiliyor. Etkilenen insanlar bu durumdan kendilerini korumak adına çeşitli yollar izleyebiliyor. Biz vatandaş ve insan olarak sorumluluklarımızdan birisi onların hayatını korumalıyız. Sorumluluklarımızı bilerek hareket ederek gelecek nesilleri koruyabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir