Vergi Neden Verilir

Vergi vermemizin en temel amacı devletin kendi ihtiyaçlarını gidererek bizlere daha iyi bir hizmet sunmaları olmaktadır. Örneğin ilk aşamada yol, su, elektrik, sağlık, alt yapı ihtiyaçlarının karşılanmasında devlet için belir gelir gerekmektedir. Kamu alanında çalışan memurlar yaşayan insanların ihtiyaçlarını gidermek amaçlı görev yapmaktadır. Aldığımız hizmetleri yerine getiren insanların belli bir maaşa ihtiyacı olduğundan dolayı devlette topladığı vergilerden karşılamaktadır.

Devlete kaynak yaratarak bizlere daha iyi hizmet sunulması için sağlanmaktadır. Büyümeye katkıda bulunulması adına devlet tarafından destek sağlanmaktadır.

Vergi vermek devletin hizmetlerinin geliştirmesini sağlamaktadır. Sağlık, eğitim, güvenlik başta olmak üzere gelişmemizde önemli rol üstlenmektedir. Vatandaş olarak en büyük sorumluluğumuz vergi vererek devletimizi geliştirmek olmaktadır. Vatan toprakları üzerinden kazandığımız paranın bir kısmını vergi vermemiz bizi iyi bir vatandaş yapmaktadır. vergilerimizi yerli yerinde ve zamanında ödemelerini gerçekleştirmeliyiz.

2 comments

  1. Çok güzel bu site artık hep burdan ödev yapıcam

  2. evet yaa çok güzel sosyal performans ödevime çok yardımcı oldu benden size tavsiye bu siteyi kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir