Yardımlaşmak İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar sosyal varlık olduğundan hayatının belirli noktalarında yardıma ihtiyaç duyar. Yaşadıklarını kendisi için ve topluma faydalı olması için çalışma yürütmektedir. Tek başımıza yapamadığımızda bir başkasından yardım talebinde bulunuruz.

Yardımlaşma duygusunu doğuştan kazanırız. Bir arada yaşayan insanlar maddi ve manevi olarak ihtiyaçlarını karşılar. Birbirlerine yardım ettiğinde bir gün kendisine de yardım edileceğini düşünür. Manevi ve maddi olarak yardımlaşmak toplumsal sorunları çözmektedir. Bu durumlarda yardım elini uzatarak erdemli davranış göstermeleri gerekmektedir. Çevrelerimizde komşularımız, insanlar, hayvanlar dahi yardıma ihtiyaç duyarlar. Yardımlaşmak sorunların önlenmesi güzel bir dünyanın oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Günümüzde bilim ve teknolojinin gelişmesi insanların daha kolay şekilde birbirlerine yardımcı olduklarını göstermektedir. İnternet hatta bilgisayar dünyasında yardımlaşma önemli yere sahiptir. Yanı başımızdaki komşumuz rahatsızlandığında dahi ilk yardım bizim tarafımızdan yapılır.

2 comments

  1. Çok güzel olmuş👍👌👏

  2. süper olmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.