Engelli İnsanların Çektiği Zorluklar Nelerdir

Engelli Vatandaşların Karşılaştıkları Sorunları, Engellilerin Çektiği Zorluklara Örnek Veriniz

Engelli insanlar toplum içersinde bir çok sorunla karşı karşıya kalırlar. Topluma kazandırılması gerektiği yerde onların önüne bir engelde biz koyuyoruz. Onlar için kaldırımlar yapılması gerekirken bunlar yapılmayarak olduğu gibi kalıyor. Kaldırımlar olsa dahi onların geçmesini önlemek için adeta bilerekten o kaldırımın tam ortasında aydınlatma direği yerleştiriliyor. Onlar doğuştan veya daha sonradan engelli olmuş olabilir ama bizde birer engelli adayı olduğumuzu asla unutmayınız. Hayatlarını sınırlamayın onlara yardım edin topluma kazansınlar engelli olduklarını unutarak güzel bir yaşama sahip olmaları gerekir.

Yolculuklarda geçit sorunları en başlıca sorunlarından olur. Yoldan karşıdan karşıya geçmek için alt ve üst geçitlerde onlar için uygun alan olmaması. Ulaşım sorunlarının en başlıca bir şekle çözülmesi gereklidir.

Toplum içersinde adil davranılması gereklidir. Onların kusurlarını görmezlikten gelmemiz gerekli olur. Bakış açımızı değiştirmeliyiz acıma ve eksik görme gibi sorunları kafamızdan çıkarmamız gerekmektedir.

Ekonomik bakımından zor durumda olabilirler. Devlet bünyesinden kendilerine aylık olarak maaş ve iş imkanı sağlanması gereklidir. Çalışamayacak kadar kötü durumda olanlara devlet sahip çıkarak onları görmezlikten gelmemelidir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*