10 Kasım İle İlgili Yazı

10 Kasım Kompozisyon, 10 Kasımı Anlatan Yazı

Uluslar için onları kurtaran ve kurulmasında amansız mücadele verip fedakarlıklarda bulunanlar kahraman olarak kabul edilir. Türk ulusu için Mustafa Kemal Atatürk hayatımız için önemli bir yere sahip olmaktadır. Gösterdiği kahramanlık sayesinde önemli bir yere sahip olmuştur. Gerek cephelerde gerek siyaset alanlarında üstün başarısını devamlı sağladı.

Atatürk herkes tarafından çok sevilen bir lider olmuştur. Türk halkı canı gönülden sevmiş ve onun kararlarını sorgulamadan yerine getirmiştir. Geleceğimizi düşünüp gençliğini askeri okullarda geçirmiş. Hayatta olduğu her gün özgürlüğümüz ileriye yönelik atılan adımların habercisi olmuştur. Atatürk’ün vefat etmesi ile birlikte ülkemizde milyonlarca insan gözyaşlarına boğulmuştur. Onun dünyaya gelen sayılı liderlerden olup düşmanları tarafından dahi taziye mesajları gönderilmiştir.

Atatürk büyük devlet adamıydı otoriter ve güçlü duruşu ile birlikte sevgi doluydu. Doğayı ve insanları severdi. Yurdumuza yapılacak yanlışlara asla müsaade etmezdi. Vatanı için her zaman en iyisini istemiş bunun için mücadele vermiştir. Hayatının son anlarına kadar dahi doğru kararlar almak için çaba sarf etti. 10 Kasım 1938 yılında gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir