Acele Bir Ağaçtır Meyvesi Pişmanlık İle İlgili Kompozisyon

Acele bir ağaçtır meyvesi pişmanlık sözünü en güzel şekilde anlatan bir kompozisyon yazdık.

Acele ile yapılan işlerin beraberinde doğuracağı sonuçlar ölümcül olabilmektedir. İşimizi vakti zamanı ile yapmalıyız ki acele yaparken başımıza işler açılmasın. Acele acele işini yapan insan hatalarda yapar. Onun tek yapma istediği ilk fırsatta işini bitirerek teslim etmek olduğundan hatalara göz yumar ya da farkına varmaz.

Misal yemek yapacağımız ama acelece işimiz var o vakit yapacağımız yemek tamda istediğimiz gibi olmaz. Belki baharatını unuturuz belki de bir malzemesini eksik ilave ederiz. Hemen ısınması için ocağı sonuna kadar açık bırakıp ufak bir işimizi yaparken yemeğin altını dahi yakabiliriz. Aceleyle yapılacak her şey beraberinde kötülük getirir. Fırsattan doğru şekilde yararlanmak isterken elimizin altındakini kaybetme tehlikesinde olmamızda kaçınılmazdır. Atalarımız boşuna geç olsun güç olmasın dememişlerdir. Bilmemiz gereken attığımız adımların doğru olup olmadığıdır.

İşi vaktinde yapmak en doğrusudur. Zamanımız varken aradan çıkarmalı, başka zamanlar ise birbirleri ile sıkıştırmadan devam etmemiz gerektiğidir. Hayatta aceleye getirdiğimiz şeylerden dolayı daha sonra pişmanlık yaşayabiliriz. Geç olsun güç olmasın sözünü benimsemeli işlerimiz varsa eğer bu denli yaparak bitirmemiz gerektiğidir.

One comment

  1. TEK KELİMEYLE MÜKEMMEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.