Alçak Gönüllülük İle İlgili Kompozisyon

Alçak gönüllülük insanın içinden gelen duygulardır. Yetiştirildiği ve gören gözlerinin çevresine nasıl baktığı ile değişebiliyor. İnsanlar alçakgönüllülüğü toplum içersinde eziklik ve boyun eğen olarak görse dahi erdemliktir. Yaşamımız boyunca başkalarına karşı daima güler yüzlü ve neşeli olmamız gerekmektedir. Yaptığımız işlerden dolayı böbürlenerek başkalarının gözüne sokmamalıyız.

Alçak gönüllülük dünyaya bakan gözlere göre değişir. Yaptığından dolayı kendisini dev aynasında görmediği gibi başkalarına karşı saygısı olan kişilerde görülür. Herkesin eşit olduğunu düşünüp büyük işler başarsa dahi yapması gerekeni yaptığını görmektir. Alçak gönüllü bir insanda asla bulamayacağınız iki özellik kibir ve gururdur. Bunlara sahip olmayan insanlar toplum tarafından sevilir. Saygı görülmek istenilen en büyük değerlerdendir.

Alçak gönüllü birisi olarak hep sevilirsiniz. İnsanların sizi takdir etmeleri gecikse dahi zamanla onların gözünde önemli değeler kazanacaksınız. İnsanlara örnek olacak davranışlarda alçak gönüllülük esasında veriliyor. Gösteriş olmadığı gibi çıkarcı ilişkilerden de uzak olunacaktır. Alçak gönüllü insan güzel ahlaka sahip olur. Her insanın sahip olmak istediği duygudur alçak gönüllülük.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir