Anne Sevgisiyle İlgili Kompozisyon

Anneler hayatımızdaki en önemli değerlerden birisine sahiptir. Bizlere her bakımdan yol gösterecek olan değerler içgüdülerinde her zaman saklıdır. Hayatta sahip olabileceğimiz en değerli sevgi aslında anne sevgisidir. Bizden bir beklenti içerisinde olmadan bizlerin hayatını kolaylaştırma çabası altına girerler.

Yaşadığımız her duygu onlar için daha yoğun olur. Parmağımız kesilse bizden daha çok endişelenerek tepkilerini gösteririz. Yaptıklarından dolayı şikayet dahi ederiz. Ufak bir şeyden dolayı hep bizimle olmaktadır. Gerektiğinde bizim finansal olarak destekledikleri gibi yaralanma durumlarımızda hemşirelerimiz olurlar. Gerektiğinde dert ortağımız olarak bizim hayatımızı kolaylaştırırlar. Kaç yaşında olursak olalım bize her konuda yardımcı olurlar. Bizim karnımız doymadan kendi karınlarını doyurmazlar. Hayatlarında her zaman öncelik çocuklarının olmuştur.

Hayatımızın her alanında bize destek verecekler annelerimizdir. Bizlere uzatacakları eller sayesinde ayaklarımızın üzerine basmasını öğreniriz. İlk adımlarımız olduğu gibi hayatımızın her alanında olacaklardır. Annelerimiz aslında çok şey yaparda yanımızda olduğundan dolayı farkına varmayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.