Arabada Öne Oturma Yaşı

Ön Koltukta Oturma Yaşı Kaç, Arabada Ön Koltuğa Oturma Yaşı

Trafik kurallarına daima uyum göstermeliyiz sadece sürücüler değil onlarla birlikte yolculuk yapanlarda buna dikkat etmeli. Arabada ön koltukta oturma çocuklar için sevda olup devamlı orada otururlar. Arabanızın ön koltuğunda unutursunuz kazalar durumunda ağır yaralanmalara sebep olabilir. Emniyetin sağlanması için gerekli bazı kurallar olur bunlardan birisi getirilen ön koltuk kuralıdır. İnsanların can sağlığını sağlamak için çocukların önde oturması emniyet kemerlerinin yetersiz kalıp ciddi yaralanmalara neden olacağından dolayı yaş sınırı getirilmiştir. Ülkemizde trafik soldan akar.

Ön koltukta oturacak kişiler için 11 yaşına gelmeleri gerekir. Küçük yaşta çocukların önde oturtulması cezai işlem uygulanmasına sebep olur. Trafik polisleri tarafından çevrilerek ciddi bir para cezasına çarptırılır yada evinizde ceza parası gönderilir.

Sorumluluk sahibi ebeveyn olarak buna en başta siz müsade etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Ne olacak diyerek çocuğunuzun hayatını riske atarak onların hayatlarını kaybetmelerine sebep olabilirsiniz. Kontrol etmediğiniz sürece bu durum her geçen gün artış gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir