Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Kompozisyon

Atalarımızdan gelen sözler günümüzde bizlere yol göstermiştir. Bazı sözler vardır ki Çin atasözleri onlar dünya genelinde seslerini duyurdu. Arkadaşlık değerli bağlardan oluşarak bizleri birbirlerimize bağlar. Tanışıklık sayesinde kişiler arasında görüşmeler yapılabilir. Arkadaşımızın huylarını yanlarında olduğumuz sürece bizim huylarımız olur. Tanışmışlığımız sayesinde yeni alışkanlıklar huylar ediniriz kendimize. Tamamen benzemesek dahi onları kısmet taklit etmiş oluruz.

Arkadaşımızın çalışkan veya tembel olması bizi oldukça etkiler. Derslerimiz orta derecede iyi olup tembel bir arkadaşla takılmamızdan dolayı olumsuz etkilenebilir. Mesela derslerine çalışma hallederiz geçeriz çalışacağız da ne olacak gibi soruların cevabı olacaktır. Dersleri ihmal ettiğimizden dolayı tembel ve ortanın arasında bir yerde oluruz. Çalışkan arkadaşımız olmasından dolayı onun derslere verdiği önemi bize de yansıtacağından dolayı olumlu etkileniriz. Derslerimizde başarıya ulaştığımız gibi ilerleyen noktalarda yerimizi almış olacağız.

Arkadaşımız aslında bizi anlatacağından dolayı atasözünde olduğu gibi arkadaşımız kimse bizde biraz ona benzeriz. Kötü alışkanlıkları varsa bizde de kısmen olacaktır. Arkadaş seçimi önemli olduğundan geleceğimizi belirlememize yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir