Cadılar Bayramı Nasıl Ortaya Çıkmıştır

Cadılar Bayramı Tarihçesi, Cadılar Bayramı Hakkında Bilgi

Batıl inançlar doğrultusunda ortaya çıkan cadılar bayramı diğer bir şekilde Samhain olarak biliniyor. Kelt Festivali olarak tanımlanabilir. Hasat mevsimi olarak bildiğimiz mevsimin bitmesi sonucunda kutlanır. Festival içersinde paganlar tarafından kış malzemelerinin hazırlanması ile başlar.

Cadılar Bayramı 31 Ekim tarihinde kutlanır. Ölüler dünyası ile yaşayanlar arasında iletişime geçildiği geçitlerin açıldığı zaman olarak bilinir. Kimileri için bu zaman uğursuz kabul edilse dahi kutlamalar ile gün geçirilir. İnanışlara göre insanların sevdikleri kişiler kendilerine gözükür. Bu dönemi karşılamak için çeşitli örf ve adetler yerine getirilir bunlar ise kişilerin bal kabaklarının içini oyarak şekiller oluşturması ile başlar. Çocuklar şeker toplar kapıları çalıp şeker mi şaka mı diyerek karşılarlar. Çeşitli kostümler giyilir kapılara hediyeler bırakılır.

Samhain’in yüzyıllar önce cehenneme cadıları gönderdiği zaman olarak bilinir. O günden itibaren Hristiyanlık dinine sahil olup Azizler gününün arifesi olarak kutlanır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*