Çim Adam Kaç Günde Sulanır

Çim Adam Nasıl Bakılır, Çim Adam Sulaması Nasıl Yapılır

Bin bir zorluklarla yaptığımız çim adamımızın bakımını yapmamız gereklidir. Bakılmadığı sürece kendi kendine çürümeye başlar bütün emekleriniz boşa gitmiş olur. Çim adam büyütecek olanların mutlaka bakımlarını yaparak onlar yetiştiği sürece tekrar tekrar yapması gerekir. Bakımı hakkında bilgi sahibi değilseniz size vereceğiniz ufak pratik bilgiler sayesinde bakımını yapmış olursunuz.

Günde 2 defa çim adamınızı sulamanız gerekir. Az miktarda verilecek su sayesinde beslenebilir hızlı şekilde büyürler. Sizde buna dikkat ederek fazla su verip çamur yapmayınız. Çim adama iyi bakarsanız gür ve hızlı şekilde büyüdüğünü görürsünüz. Sizin elinizde olan bir şey olduğundan dolayı çim adamlarınızı beslemiş olacaksınız. Düzenli bir şekilde çimlerini kesiniz uzun çimler ömürlerini kısaltıyor. Gün içersinde 2-3 saat güneş görecek bir yere koyunuz çimlerin büyümesi için güneşten alacağı D vitamine ihtiyacı vardır. Çimlerin çok uzaması durumunda genellikle solma meydana gelir. Güneş sayesinde daha renkli ve kuvvetli çimlerin çıkmasını sağlayabilirsiniz.


14 yorum

  1. Ben de bugün bir çim adam aldım. Nasıl sulayacağımı bilmiyorum. Bir çok sitede suyun içine koyun yazıyor sanırım ben de öyle yapacağım umarım işe yarar. Bir hayvanımın olmasını çok istiyorum ama annem izin vermiyor. Ben de çim adam alarak, onun bakımını yaparak kendimce eğleniyorum sanki o benim evcil hayvanım gibi hissediyorum.

  2. biz okulda çim adam yapmıştık. burda çok az su koyun diyor ama bir işe yaramadı. bende çeşmenin ağzını az birşey açtım baya bi su verdim. çimenleri baya bi çıktı

  3. Benim bi çim adamım var üç dört haftalık ya da beş çok güzeldi günde bir suluyoduk çimlerini her gün sararanlarını kestim uzadıkça da kestim hava almaya çıkardım güneş oldukça güneşe de çıkardım ama son iki gündür çok cansız çimleri dökülmeye başladı yumuşadı bi kere de beyaz çim çıkardı bir tel bugün de yanında sinekler vardı napmalıyım o benim için çok değerli ölmesini istemiyorum tekrar nasıl canlandıracak yardım edin lütfen

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*