Çocuklar Neden Oyun Oynar

Çocukların oyun oynamaları için bir çok sebep vardır. Günlük hayatın getirdiği stres ve sorunlardan dolayı kendilerini arındırmak için oyunlara ağırlık verirler. Sorun ve sıkıntılardan uzak bir alan belirlerler. Oyun oynarken kafalarındaki bütün sorunlar ortadan kalkarak saf bir halde oyuna kendisini kaptırır. O an sorunları düşünmediğinden dolayı mutsuz olmaz ve hep keyfi yerindedir. Çocukların oyun oynamasına sebep olan ağırlıklı olarak kendilerini daha çok mutlu hissetmeleri olmuştur.

Görsellik açısından insanlara hitap efektlerin varlığı onların isteklerine cevap vermektedir. Görselliğe hepimizin önem verdiği açıkça ortada. Birde onların başarıyı yakalamak için hareket ettiklerini görünce gerçek hayatta yakalayamadıklarını oyunda yakalamaktadır. Başarıyı yakalayan birisi özgüveni artarak daha çok bağlanıp işlerini daha sıkı şekilde yönetmektedir.

Her insan düşüncesi ve kararları doğrultusunda hareket etmektedir. Başarıyı yakalayan kişi aynı şekilde karşı tarafa cevap verir. Bu onu her şeyden geri tutarak bu yolda ilerlemesini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.