Cumhuriyeti Korumak Güçlendirmek ve Geliştirmek İçin Neler Yapmalıyız

Dünyada en iyi yönetim biçimlerinden olan Cumhuriyet halka verilen bir armağandır. Halkın yönetimde söz sahibi olarak kendi geleceğini belirlemeleridir. Vatandaşların cumhuriyet yönetiminde idarecileri kendileri seçerler. Ülkemizin yönetimi bize Atatürk’ten kalan bir armağandır. Geçmişten günümüze kadar gelişerek halka çeşitli hizmetler vermektedir.

Halkın söz sahibi olduğu ülke yönetiminde seçme ve seçilme hakları vardır. Şartları yerine getiren kişiler seçilerek söz sahibi olabilir. Milletvekili, belediye başkanı başbakan ve cumhurbaşkanı olmaları mümkündür. Ülkemizin sahip olduğu cumhuriyet ile yönetimimiz oldukça doğru seçimdir.

Geleceğimiz için biz Türk milleti olarak Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Güçlenmesi ve ayakta kalması için en iyi şekilde hizmet etmeliyiz. Ön sıralara çıkarak hizmetimizi yapmalıyız. Bilinçli bir vatandaş olarak anayasal görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Çok çalışarak ülkemize hizmet etmekten kaçınmamalıyız. Türk genci olarak yeni iş istihdamları geliştirerek ülkemizi kalkındırmalıyız. İş kurabilir yeni ürünler yurtdışına ithal ederek ekonomimize destek oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.