Doktorla Röportaj Örnekleri

Doktor ile yapacağınız röportajda soracağınız sorulara dikkat etmelisiniz. Eğitimini tıpta alan bir kişiye tıp alanında ve başarı konusunda sorular yöneltilmelidir. Doktor mesleğini yerine getiren görevliyle hoş bir röportaj yaptık.

Merhaba, değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederim. Size birkaç sorumuz olacak. Doktor olmak isteyenlere örnek olacağınıza inanıyoruz.

Mesleğinizin zorlukları var mı?
Her meslek gibi doktorluğunda zorlukları vardır. Mesleğinizi sevdiğiniz sürece zorluklar size sorun olmayacaktır. Bazı arkadaşlar doktor olmak için “doktor” olduklarından dolayı oldukça zorluk çekerler.

Doktor olmaya nasıl karar verdiniz?
Doktor olmak insanların çocukluk hayalleridir. Başımıza bir şey gelmediğinden dolayı ders almayız. Annem çok rahatsızdı, o zamanlar paramız yoktu. Sefalet içinde yaşayan bir çocuktum. O gün karar verdim artık kimse benim gibi annesiz kalmayacağına. Hayatımızı değiştiren karar oldu.

Gençlere önerileriniz nelerdir?
Hedeflerinizi iyi belirleyin. Mesleğinizi sevmelisiniz yoksa başarıya ulaşmanız çok zor olur. İnsanlar hayatlarını size teslim edecekler. Değerlerin bilim kabullenmeniz gerektiğini asla unutmayınız.

Röportajımıza katıldığınız için çok teşekkür ederim, siz doktor olmak isteyen ve tıp öğrencilerine yardımcı olmuş olacaksınız.

8 comments

 1. sinan kılınç

  teşekkür ederiz

 2. teşekkürler

 3. Fazla az soru

 4. Biraz az soru var ama

 5. teşekkürler ama biraz az sorular var

 6. Yani çok olabilirdi
  Ama teşekkür ederim

 7. Çok güzel sorular ama az

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.