Dostluğun Oluşmasını Sağlayan Etkenler

Sosyal insanlar olduğumuzdan dolayı kendimize yakın ve zaman geçirmekten hoşlandığımız kişileri yanımızda görmek isteriz. İyi ve kötü anlarımız olsun yanımızdaki kişilerden destek almayı umarız. Bir çok insan hayatları boyunca verecekleri kararları kendilerince yorumlamaktadır. Hayatımız boyunca aldığımız kararlar yaşantımızı doğrudan etkilediği ortadadır. Dostluk ve arkadaşlık kavramları yaşamımızda önemli noktaya sahiptir. Bize destek çıkacak olan, dar günümüzde elini uzatarak sıkıntılarımızı geçmemizi sağlayacak olan dostlarımızdır.

Hayatımız boyunca bir çok dostluğa ve arkadaşlığa sahip olabiliriz. Dostluğun oluşmasını için bazı gerekli değerler vardır. Paylaşım oldukça önemli olarak sahip olduklarımızı paylaşmamız gerekmektedir. Mutluluk ve hüzün duygularımızı yakınımızdaki anlayarak derdimize derman olmasını bilmelidir. Gerektiğinde dostumuz için fedakarlık yapmasını en derin şekilde bilmemiz gerekmektedir. Birbirlerimizin iyi ve kötü yönlerini bilerek düzeltenler bizim iyiliğimizi istediğinin göstergesi olur.

Gerçek dostlar daima yanımızda olarak bize destek çıkarlar. Birbirlerine yalan söylemedikleri gibi köstekte olmazlar. Gerektiğinde dostlarımızı korumasını bilerek onlar için önemli olmayı başarabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.