Dünyanın İçindemi Dışında mı Yaşıyoruz

İnsanların dünya hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları çeşitli düşüncelerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.. Dünyanın içindemi yoksa dışında mı yaşıyoruz soruları akıllarda kalıyor. İnsanların dünyaya bakış açıları farklı yönde olmaları onların kararsız kalmalarına nedendir.

İnsanlar dünyanın dışında yaşarlar, çevrelerini atmosfer denilen tabaka ile kaplı olduklarından içinde olduklarını düşünebilirler. Gündüz vakti uzayı göremediklerinden dışarı da yaşadıklarını bilirler. Dünya yaratılış bakımından insanların yaşamına uygun şekilde yaratılmıştır, madenler, bitki örtüleri, ağaçlar, bitiler, hayvanlar bakımından insanlara sunulur. Dünyanın dışında yaşadığımız gibi uzayda yerçekimi olmadığından belli bir sabit noktada kalmaktadır.


10 yorum

    • Dünyanın dışında yaşıyoruz…..gök yüzüne baktığımızda güneş ve ay ı olduğundan çok daha küçük görüyoruz. Çünkü çok uzak.. dünyanın dışından insanlar nasıl görünsün yani.?????

  1. Ya ben hep biz dünyanın içinde olduğumuzu sanıyordum ve bir gün aklıma bu soru geldi merak ettim araştırdım bazı yerlerde yazıyorki belli değil işte bazıları dışta yaşadığımızı sanıyor bazıları ise içinde. He bide gördüm sormuşsunuz biz niye gözükmüyoruz diye çok küçüğüz nasıl gözükelim ki😂😂 şimdi şuna bakarsak dağlar denizler bize çok büyük geliyor ama dünyada gözükürse küçücükler er biz onlardan daha da küçüğüz yani bizim gözükmemiz imkansız

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*