Engelliler Haftası İle İlgili Kompozisyon

Her canlı dünyaya eşit şartlarla gelmemekte. Kimisi doğuştan engelli olurken çeşitli sağlık sorunları ile dünyaya gelebilir. Kimin ne zaman bu duyguyu yaşayacağı asla bilinmez, zaman insanın başına ne geleceğini gösterir. Engellilerin yaşadığı zorlukları anlamamız, onlara karşı empati kurarak hassas yaklaşmamız adına engelliler haftası planlanmıştır. Engelli insanların hayatlarını zorlaştırmak değil kolaylaştırmak için çabalanmalı.

Kaza sonucunda olabileceği gibi doğuştan gelen bu tehlike yaşamımızı etkileyebilir. Onları anlamak, onlar için hayatı güzelleştirmek aslında geleceğimize bir yatırımdır. Bizim başımıza gelmeyecek olması çevremizdekilerin başına gelmeyecek anlamına gelmez. Bir gün onların zorlu yaşamlarına şahit olduğumuzda o vakit her şeyi daha iyi anlarız. Her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde etkinlikler düzenlenmektedir. Engellilere dair her şey paylaşılarak duyarlılık gösterilir.

Unutmayalım ki her insan birer engelli potansiyeline sahiptir. Ne zaman ne olacağını bilemeyiz. Bu yüzden engelli vatandaşlara destek çıkmalı, onlara karşı empati kurarak güzel bir şekilde davranmalıyız. Kendimizi onların yerine ne zaman koyarsak eğer onları anlamamız o kadarda kolaylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.