Gölgede Bırakmak Deyimi ile İlgili Kompozisyon

Hayatımız yeni sürekli öğrenimle geçmektedir. Sürekli yeni bilgilere ulaşır, derleyerek bilgi sahibi oluruz. Zaman insanların hayatına yeni bir şeyler katarak devam ettirmesini sağlar. Bugün büyüklerimizin tecrübesinden yararlanır yarın kendi bilgimizle daha üst noktalara ulaşırız. Geleceğin öğretmenleri de bugünün öğretmenlerini gölge de bırakarak yeni nesillere eğitim verir.

Öğrenim insanları geliştirir yeni bilgilere ulaşmasını sağlar. Kendimizi geliştirir bilgilerimizi tazelersek bizi eğitenlerden daha üst noktalarda oluruz. Öğrenime açık insan daha fazla bilgiye sahip olabilir. Öğrendiği bilgilerin daha detaylarını araştırır o konuda uzmanlaşabilir. Araştırmalar sayesinde öğrenilen bilgilerin gelecek nesillere çok daha doyurucu halde ulaşmasını sağlayabilir. Bilgiye aç olmak bilginin daha ileriki noktalara taşınmasını sağlar. Bilgi sahibi insanlar doğru doğru hareket ederek hedefine kolaylıkla ulaşabilirler.

Kendini geliştiren biri kendi ustasından, öğretmeninden ve eğitmenlerinden daha ileri noktalara ulaşarak gölgede bırakabilir. Gölgede bırakmak bir konu hakkında başkalarından daha üst seviyede bilgi sahibi olmaktır. Hayatta herkes bazı konularda birbirinden üstünlerdir. Öğrendikleri sayesinde ileri noktalara ulaşırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.