İlköğretim Haftası Kompozisyon

İlköğretim Haftası Hakkında Kompozisyon, İlköğretim Haftası Açılışı İle İlgili Yazı

İlköğretim haftası öğrenciler için önemli olup 2014 2015 eğitim öğretimin açılmasının habercisidir. Okulların açıldığı ilk hafta ilköğretim haftası olarak kutlanır. MEB tarafından okullara gönderilen eğitim öğretim yazısı okunduktan sonra okul müdürlerinin öğrencilere gelecekleri ile anlatımlarda bulunur. Okullarda başarı göstermiş öğrenciler örnek gösterilerek önemli yerlere gelmeleri sağlanmaktadır.

Okulların açılması ile birlikte öğrenciler için değişim dönemi başladı. Alfabelerimizi öğrenerek eğitim öğretimin bir parçası olacağız. Geleceğin makam sahibi, öğretmenleri, doktorları ve mühendisleri eğitim ile sağlanarak öğrencilerindir. Bugün yetişenler yarının ülke yönetimde görev alacaklardır. Atatürk tarafından çağdaş uygarlık düzeyinde olması için eğitime önem verilerek öğretmenler yetiştirmiştir. İllere gönderilen öğretmenler ilçelere dağılarak kısa zamanda büyümüştür. Okuma ve yazmanın olmadığı bu zaman içersinde kısa süre içersinde yükselmiştir.

Ulusumuzun önemli yerlere gelmesi için eğitimli millet olmalıdır. Kendileri geliştirmeli ve vatanına hayırlı insanlar olarak ulusumuzu yükselteceklerdir. Bugün öğretilen bilgiler öğrencilere gelecekte önemli yere sahip olacaklardır. Gün gelecek bugünün küçükleri ülkemizi daha yükseklere taşıyacaklardır. Yazma ve okuma öğrenerek kendilerini geliştirecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir