İnsan Niçin İnanmaya İhtiyaç Duyar

İnsanlar tarihleri boyunca kendi yaratıcılarını merak etmişlerdir. Sonra ilahi olarak dinler ortaya çıkmıştır. Dine olan inançları ile kendi yaratıcılarına bir nebze de olsa yakın hissetmişlerdir. Ben kimim, nereden geldim, nereye gideceğim? Sorularını daima kendilerine sormuşlardır. İnsanoğlu kendinin nereden geldiğini tam olarak çözememiştir.

Bilimsel araştırmalar insanların maymundan geldiğini öne sürmüştür. İnsanlar evrende yalnız olup olmadığını merak etmişlerdir. Sadece dünya üzerinde bir canlı yaşamı mı var yoksa evrende bizim gibi bir çok canlı türü mü yaşamakta. Gerçekten bir yaratıcı mı insanlara yaşam verdi. Binlerce yıllık insanlık tarihi boyunca insanlar merak ettiler. Dinlerin ortaya çıkmasıyla insanlar inançlarının cevabını tanrıya bağlamışlardır. Tanrının yaratıcı olarak insanlara yaşam verdiğini, ölümden sonra insanların cennete ve cehenneme gideceğini düşündürmüştür.

İnsanların aradığı sorunun cevabını din vermiştir. Tanrı ve Allah kavramlarına inanarak aradıklarının sorunun cevabını bulduklarını düşünmüşlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir