İyi Şarkı Söylemek İçin Ne Yapmalıyım

Sanatçıların seslerini güzelleştirmek için çeşitli yiyecekler yiyerek egzersizler yapmaktadır. Sizde sesinizin sanatçılar gibi güzel çıkmasını istiyorsanız o zaman biraz zorlu dönemden geçeceksiniz. Nefesiniz yumuşak ve kaynaşan bir şekilde ortaya çıkmalıdır. Nefesinizi ciğerlerinizden vermelisiniz asla ağzınızdan vermeyiniz. Ağızdan çıkan ses adeta hasarlı olur. Nefes egzersizleri yaparak ciğerlerinizin tümüne alıp vermeyi deneyiniz. Diyaframdan verilecek olan ses şarkıcı sesidir. Çiçekleri koklarmış gibi havayı ciğerlerinize çekmelisiniz. Nefesi verirken karnınızı ileri doğru itmeniz durumunda diyaframdan çıkacaktır. Herkesin sesi nasıl oluyorsa sizinde öyle güzel olabilir.

Nefes Çalışmaları
Çiçek koklarmış gibi nefes alıp veriniz. Yavaş ve hoş bir şekilde nefes alıp vermeniz ciğerlerinizin sağlıklı şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Nefesinizi verirken yavaş yavaş veriniz. Diyaframı çalıştırmanın en iyi yolu kesik kesik vereceğiniz nefesiniz olacaktır. Kontrol etmeyi öğrendikten sonra diyaframınız ile konuşmayı öğrenebilirsiniz.

Kesik ve uzun nefes çalışmalarını yapınız.

Kuvvetli, kesik, hafif ve uzun nefes çalışmaları yapınız.

Sesinizi büyüyen ve küçülen şekilde dışarıya veriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.