Kaderi Kim Yazar

Kaderimizi Kim Yazar, Kaderimiz Önceden Yazılımıdır

Kader denilince aklımıza geleceğimiz ve yaşayacaklarımız gelecektir. İnsanlar sahip oldukları geleceğin daha önceden yazılmış olduğunu düşünür. Dünyaya gelip göz rengimiz saçlarımız boyumuz kemiklerimizin gelişimi bunların hepsi önceden yazılmış mıydı? Öyleyse yaptıklarımızda bizim özgür irademizin dışında mı gerçekleşiyordu.

Buna cevap vermek gerçekten zor olurdu. Dünyaya Cenab-ı Hak tarafından imtihan edilmek için gönderildik. Bizleri kendi ruhundan üfleyerek yarattığı söyleniyor. Ezan okunması ile birlikte bizi ibadete çağırmaktadır. İnsanların kaderi yazılmış ama onları yazanlar kendileridir. Yaptıkları kendilerince yapılmış olup istediğimiz zaman istediğimizi yapıyoruz ama bunlar biliniyor.

Dünyada bir yaşanan ve yaşanmış olanları Cenab-ı Hak biliyordur. Özgür iradesi ile birlikte bırakılmıştır kendi kaderlerini kendileri çizerler. Bilinip kaderlerini kendileri çizdiklerini bilmelidir. Kaderimizden dolayı kimseyi sorumlu tutamayız verdiğimiz kararlar doğrultusunda herşey oluyor. Hiç olmadık gibi davranmak bunları başkasına suçlamak aslında günahlarımızı kabullenmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir