Merhamet İle İlgili Kompozisyon Örneği

İnsanların hoşgörü ve değerlere sahip olması merhametleri ile sağlanır. Çevrelerinde gördükleri ve yaşanan olaylar karşısında karar verilmesi gerekebilir. Şefkat ve merhamet duygularına sahip olan insanlar bağışlayıcı ve affedici duruşlar sergiler. Merhamet gösteren her zaman merhamet görerek sevilirler.

Yeryüzünde yaratılan her canlının içinde birazda olsa merhamet vardır. Başkalarına acıma, destek çıkma, yardım etme, dayanışma gösterme duygularıdır. İnsan kendisine şefkat ve merhamet alanında sonsuzluğa ulaştırabilir. İnsanların sevilmesi, başkalarına saygı gösterilerek merhamet edilmesi gerektiği daima vurgulanmıştır. Merhamet konusunda insanlar güneş gibi olmalı, ısınmalı ve insanları ısıtmalıdır. Şefkatli davranmak güven duygusu yayar, içindeki güzelliklerin dışarıya çıkarak yansımasını sağlamaktadır.

Merhamet kişilere acıma sevgi duygularını gösterir. Merhametli olan kişiler sevildikleri gibi çevrelerince saygı duyulurlar. Merhamet her insanın hak ettiği, yaşayabileceği ve yaşatabileceği altın değerler olmaktadır. Bir insan doğuştan merhamete sahip olabilir, zamanla yaşadıkları da merhamet duygusunu katabilir.

6 comments

  1. çok yardımcı oldu

  2. Çok beğendim 😍😍😍

  3. Güzel beğendim

  4. Bencede insanlar öyle olmalı

  5. mukemmel olmuş harıka eline koluna sağlık

  6. Çok yardımcı oldu sagolun ❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.