Misafirperverlik ile İlgili Kompozisyon

Türk milleti olarak misafirperverlik örf ve adetlerimizden gelerek en iyi şekilde ağırlamaktadır. Allah misafiri olarak kabul edilerek ağırlanır, yedirilir içirilir öyle evine gönderilir. Ağırlandığı müddetçe rahatlığı düşünür ev sahibi en iyi nasıl ağırlayacak çabalar. Misafirperverlik sayesinde insanlar birbirlerine destek olurlar.

Misafirperver bir toplumda yaşamaktayız. Her gelen insan güzelliklerle ağırlanır, yolcu edilir. İnsanlar birbirlerine karşı saygılı olduğu kadar güzel şekilde ağırlar. Misafirperver olmak bir şeyler kaybettirmez aksine kazandırır. İnsan kazandığı saygı sayesinde rahatlıkla hareket eder, toplum içinde sevilir. Türk kültürümüzde önemli yere sahip olan misafirler daima buyur edilir. Evde yerini bildiği müddetçe misafirler ağırlanır.

Dinimizce de misafirliğin önemli olduğudur. Müslüman biri kapısına gelen misafiri geri çevirmez. Allah misafiri olarak ağırlar el üstünde tutar. Misafirperverlik kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Değerini bilmeli sahip çıkmalıyız. Türklere yakışan özgü davranışlardan olmaktadır.

2 comments

  1. Çok güzeldi çok beğendim

  2. misafir perverlik cok güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.