Neden Sınıf Başkanı Seçilir

Sınıf Başkanı Neden Seçilir, Sınıf Başkanına Neden İhtiyaç Duyulur

Sınıf başkanları sınıftan sorumlu olan öğrencilerdir. Öğretmenler olmadığı zamanlar sınıfın düzenini sağlamamız gerekli olacaktır. Öğrenciler ve öğretmenin ortak kararları doğrultusunda kendilerini yönetecek olan başkanlarını seçerler. Kendilerine yardımcı olacak başkan yardımcısı seçilmelidir. Sınıftaki durumu öğretmene bildirerek yapılması gerekenler konusunda bilgi verir. Öğretmenlerin sınıftaki gözleri öğrenciler arasından seçilmiş sınıf başkanıdır.

Sınıf başkanı sayesinde yoklama kağıdı korunur ve sınıf defteri ders bitiminde okul müdür yardımcısına teslim edilir. Bu süreç içersinde sınıfta çeşitli etkinlikler sağlanarak takipleri yapılır. Öğretmen bir yere gittiği zaman sınıf sorumlusu olarak gerektiğinde ders ve sınıfı yönetme hakkına sahip olurlar.

Sınıflarda arkadaşlarımıza örnek olduğumuz gibi onların başarılarını tetikleriz. Tatlı bir hırs sahibi olarak bir yol üzerinde hareketlilik sağlarlar. Sınıf başkanları daha çok eğitim öğretim alanında başarı göstermiş kişiler arasından seçilir. Öğrenciler tarafından sevilen sorumluluk sahibi olan kişilere ihtiyaç duyulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir