Öğretmenler Gününün Önemi

Öğretmenler medeniyetin eğitilmesinde önemli görev üstlenirler. Öğrencilerin en büyük rehberi ve yol göstericisi olarak öğretmenler görülür. Toplumun eksiklerini tamamlayarak kendi kabuklarının dışına çıkmasını sağlar. Bir öğretmen bir ulusun kurtulması, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırabilir. Bilgi sahibi olmak gelişmek, öğrenmek ve ulaşılmayana ulaşmaktır.

24 Kasım öğretmenlere armağan edilmiş gündür. Her yıl düzenli olarak kutlanarak, ülkemizdeki öğretmenlerin kutsal görevlerini tekrar tekrar hatırlatırız. Öğretmenlere karşı gösterilecek en güzel davranış başarılı olmak, gerçekten öğretmen olduklarını hissettirmektir. İnsanlığın bir yerlere ulaşması için bilgilerini kullanmaları gerekir. Öğrendikçe gelişir, tanır ve üretiriz bunların hepsi aslında bizi öğreten öğretmenler sayesindir. Onlar çağların bilgilerini toplar biz öğrencilerine aktarırlar. En büyük vazifeleri bilgileri çağlar arasında köprü görevi görmektir.

Derler ki öğretmenler cennetle cehennem arasında durandır. Öğrenirseniz cennetin kapılarını aralarsınız, öğrenemez cahil kalırsanız cehennemin parçası olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir