Okulda Son Hafta Yoklama Alınır mı?

Eğitim öğretim döneminin son bulması son yazılıların biterek öğretmenlerin e-okul üzerinden kayıtlarını geçmesi ile olmuştur. Yoklama alınıp alınmaması ise yapacakları girişler sonucunda olmaktadır. Örneğin 2015 yılında öğretmenler notların girişini Haziran ayının başına yapmaktadır. Nereden baksanız 1-2 hafta öncesinden notlar girilerek hazırlıklar yapılır. Karnelerin hazırlanıyor olması son haftaların herhangi bir önemi olmadığını göstermektedir.

Okullarda son hafta yoklama alınmadığı gibi öğretmenler notları girmek için e-okul ile uğraşıyor oluyorlar. Yoğunluktan dolayı notları girmek dahi zor olacaktır. Notların girişi doğrudan zorlanacaklarından yoklama almaktan ziyade ders işlemeye dahi fırsatları olmaz.

Devamsızlığınız fazla değilse Haziran ayında karne alacağınız gün dışında okula gitmeseniz dahi herhangi bir sakıncası olmamaktadır. Yoklama alınmayacağı gibi kendinize ayırabileceğiniz zaman olacağını gösterir. Yani kayıtlar daha önceden giriş yapıldığından dolayı yoklama alınmayacağını belirtmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.