Ölüm Vadisindeki Hareket Eden Taşlar

Üstünde yaşadığımız toprak oldukça gizemli olabiliyor. Halen araştırılıp çözülemeyen bir çok gizemi bulunmaktadır. Her insanın dikkatini çeken çeşitli doğa olayları vardır. İnsanların uzay çağına girmesi ile teknolojinin imkanlarından bütünü ile faydalanmaktadır.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Ölüm Vadisi denilen bölgede taşların hareket ettiği bilinmektedir. Farklı ve ilginç kılan varlıkları olmuştur. Toprak üzerinde hareket eden taşlar herkese ilginç gelmektedir. Toprağın üzerindeki hareketlilik görenleri hayretler içerisinde düşürmüştür. İz bırakarak gitmeleri onlara canlı müdahalesi olmayarak kendi hareketleri olarak biliniyor. Yürüyen taşlar olarak adlandırılan bir çok ismi vardır. Taşlar üzerinde araştırmalar 1940 yılından itibaren yapılmıştır. Hareket mesafesi yüzlerce metreyi bulabiliyor. Taşlar adeta canlıymış gibi hareketlilikleri sağlanması bilimsel olarak halen çözülememiştir. Taşların bunca yolu tek başına gidebiliyorlar.

Bilimsel olarak açıklık getirilmesi taşlarda buz kristallerinin oluşması sonucunda olmuş olmasıdır. Başka açıklama olmayarak bu sayede yüzlerce metre mesafe sağlayabiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir