Radyoterapi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Üniversite hazırlanan öğrenciler kendileri için uygun bölümü seçmeleri gelecekteki başarılarını sağlayacaktır. Severek eğitim aldıkları bölümlerde gelişme sağlamaları mümkündür. Radyoterapi bu bölümlerden biri olmaktadır. Günümüzde uzun tedavi sürecine sahip hastaların iyileşme süreçlerinde devamlı yanlarında olurlar.

Radyoterapi programı, kanser hastalıklarının tedavisi, doktorun yardımcısı olarak çalışacak elemanların yetiştirmektedir. Radyoterapi teknikeri, resmi ve özel hastanelerde onkoloji kiniklerinde çalışma imkanına sahip olabilirler. Radyoterapi programının amacı, kanser hastalarının tedavisi için çalışarak kalifiyeli eleman yetiştirmektir. Kanser tedavisinin bir çok aşamasında eğitim almaktadır.

Radyoterapi bölümünde eğitim alacak olan öğrenciler biyoloji alanında başarılı, dikkatli ve sorumluluk sahibi insanlar için uygundur. Kapalı ortamlarda çalışmakta hoşlanan kişiler beklenmektedir.

Radyoterapi bölümünü bitiren öğrenciler “Radyasyon Onkolojisi Teknikeri” unvanı olarak göreve başlar. Radyasyon onkolojisi teknikeri, kanser hastalığının teşhisi, bilgisayardan tomografi çekme işlemleri, hastanelerin onkoloji servislerinde hastaların ışın tedavisi görmesinde, uygulanmasında ve bilimsel olarak araştırmalarda gereklidir.

Çalışma alanları: Radyoterapi teknikerleri resmi ve özel hastanelerin onkoloji klinikleri, özel teşhis merkezlerinde iş imkanı bulabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir