Roman Nedir

Yaşanmış ve yaşanması olağan olaylar üzerinde, kahramanlık bağların olduğu edebi metinlere roman adı verilir. Romanlar bir çok olayı konu alarak yazılabilir. Türlerine göre çeşitli romanlar vardır. Yazar tarafından kaleme alınarak konusuna göre yazılır. Okuyucuyu ve kendisini farklı bir dünyada hissetmesini sağlayacak yazılar olmaktadır.

Roman, yazar tarafından duygu ve düşüncelerin okuyucuya aktarılması ile yazılmasıyla başlar. Hayal gücünün geniş olması okuyucu için akıcı ve sürükleyici olmasını sağlar. Romanın konusu dünya veya evrene ait değerlerden oluşabilir. Günümüzde çekilen bir çok film konuları romanlardan esinlenilmiştir. Hayata geniş yelpaze tutarak insanlara bilgi veren değerli kitaplardan oluşur.

Okuyucuya zevk veren, sürükleyici olan ve kendisini içinde bulduğu zaman başarılı roman olur. Kayda değer romanlar dünya klasikleri arasında yer alır. Sıkılmayacak, akıcı ve anlamlı cümleleri hayal gücü ile birleştirmesi sonucunda daha anlaşılır hale gelebilir. Herhangi bir olay, hayal romana konu edilerek yazılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir