Savaşta Silah mı Cesaret mi Önemli

Savaşın kaderini belirleyen iki unsur vardır bunlar; silah ve cesaret olarak ikisinin de varlığı bir savaşın seyrini değiştirebilir. Toplumlar arasında yapılan savaşta, silah ne kadar önem taşısa dahi cesaret olmadıktan sonra silahları kullanacak bir kişi göremezsiniz. Savaşın olmazsa olmazları arasında iki unsur bilinerek hareket edilmelidir. Bizde bunları bir araya getirerek bütün oluşturmamız gerekmektedir. İlkel silahlar kullanılarak savaşta mücadele etmekte zorlanan bir taraf olup cesaretleri ile savaşta üstüne gelebilirler. Bir çok insan savaşçı ruhları ile bölgeye hakim olarak savaşta üstünlük sağlayabilirler. Stratejik taktik önemli olup düşmanın zayıflıklarını bilerek o şekilde saldırıya geçmek büyük önem taşımaktadır. Bazı insanlar savaşta olanları kendi geleceği olarak görmektedir.

Bir başka açıdan savaşa bakacak olursak her milletin kahramanca savaşan askerlerini biliriz. Cesareti ile kimsenin yapmayacaklarını tek başlarına yaparak başarıya ulaşırlar. Silahları elinde olsaydı ve cesareti olmasaydı kullanamadan korku ile geri kaçabilirlerdi. İnsanların savaşta cesaretleri öncü geldikleri görülmektedir. Zayıf görerek kendilerini geri çekmeyerek mücadeleci tavır sergilemeleri gerekir.

Düşmanın elindeki silahlar her ne kadar tek dokunuşla onlarca insanı öldürebiliyorsa cesaret olmadıktan sonra bunu yapmazdı haylice oldur. Savaşın olmazsa olmaz iki unsuru cesaret ve silahtır. Bir insanın sahip olup yeni ülkelerin temellerinin atması da ikisini taşımasından gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.