Tarihi ve Doğal Güzelliklerimizi Korumak İçin Neler Yapmalıyız

Her ulusun kendisine özgü tarihi ve doğal güzellikleri vardır. Binlerce yıl içinde oluşan doğal güzellikle günümüze ulaşan nadir güzelliklerdendir. Sahip olduğumuz eserler bizi geleceğe taşıyacaktır. Kültürel doğal miraslarımız çocuklarımız ve onların çocuklarınındır. Biz ataları olarak korumalıyız, geliştirmeli, sahip olduklarımızı tanıtarak güzelliklerini insanlara sunmalıyız.

Ülkemiz konum bakımından iki kıtayı birbirlerine bağlayan köprü görevi üstlenmektedir. Medeniyetlere ev sahipliği yapan topraklarda kurulmuş olması tarihi güzelliklerimizin fazla olduğunu göstermektedir. Her vatandaş yakınında olan eserlere sahip çıkmalı. Taş ve topraktan ibaret olduğunu görmemeli, bırakabileceğimiz en değerli kültürel mirasımızdır.

Tarihi güzellikler ülkemize turistlerin gelmesini sağlar. Ekonomimize katkıda bulunur. Turistlerin ülkemize gelerek para akışı sağlanır halkın refahının artması sağlanır.


10 yorum

  1. Her ulusun kendisine özgü tarihi ve doğal güzellikleri vardır. Binlerce yıl içinde oluşan doğal güzellikle günümüze ulaşan nadir güzelliklerdendir. Sahip olduğumuz eserler bizi geleceğe taşıyacaktır. Kültürel doğal miraslarımız çocuklarımız ve onların çocuklarınındır. Biz ataları olarak korumalıyız, geliştirmeli, sahip olduklarımızı tanıtarak güzelliklerini insanlara sunmalıyız.

    Ülkemiz konum bakımından iki kıtayı birbirlerine bağlayan köprü görevi üstlenmektedir. Medeniyetlere ev sahipliği yapan topraklarda kurulmuş olması tarihi güzelliklerimizin fazla olduğunu göstermektedir. Her vatandaş yakınında olan eserlere sahip çıkmalı. Taş ve topraktan ibaret olduğunu görmemeli, bırakabilec

    çok güzel beğendim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*