Tarihi ve Doğal Güzelliklerimizi Korumak İçin Neler Yapmalıyız

Her ulusun kendisine özgü tarihi ve doğal güzellikleri vardır. Binlerce yıl içinde oluşan doğal güzellikle günümüze ulaşan nadir güzelliklerdendir. Sahip olduğumuz eserler bizi geleceğe taşıyacaktır. Kültürel doğal miraslarımız çocuklarımız ve onların çocuklarınındır. Biz ataları olarak korumalıyız, geliştirmeli, sahip olduklarımızı tanıtarak güzelliklerini insanlara sunmalıyız.

Ülkemiz konum bakımından iki kıtayı birbirlerine bağlayan köprü görevi üstlenmektedir. Medeniyetlere ev sahipliği yapan topraklarda kurulmuş olması tarihi güzelliklerimizin fazla olduğunu göstermektedir. Her vatandaş yakınında olan eserlere sahip çıkmalı. Taş ve topraktan ibaret olduğunu görmemeli, bırakabileceğimiz en değerli kültürel mirasımızdır.

Tarihi güzellikler ülkemize turistlerin gelmesini sağlar. Ekonomimize katkıda bulunur. Turistlerin ülkemize gelerek para akışı sağlanır halkın refahının artması sağlanır.

10 comments

 1. Merhaba öğretmen benden bu konu ile ilgili sunum hazırlam mı istedi bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 2. yusuf ege bartik

  bence çok güzel yapmışınız ben çok beğendim

 3. bence kısa olmuş biraz daha uzun olsaydı iyi olurdu

 4. bence de çok güzel olmuş

 5. Çokgüzel olmuş kimyazdıysa çoook teşekürederim çok işimi yaradı😊😊

 6. Her ulusun kendisine özgü tarihi ve doğal güzellikleri vardır. Binlerce yıl içinde oluşan doğal güzellikle günümüze ulaşan nadir güzelliklerdendir. Sahip olduğumuz eserler bizi geleceğe taşıyacaktır. Kültürel doğal miraslarımız çocuklarımız ve onların çocuklarınındır. Biz ataları olarak korumalıyız, geliştirmeli, sahip olduklarımızı tanıtarak güzelliklerini insanlara sunmalıyız.

  Ülkemiz konum bakımından iki kıtayı birbirlerine bağlayan köprü görevi üstlenmektedir. Medeniyetlere ev sahipliği yapan topraklarda kurulmuş olması tarihi güzelliklerimizin fazla olduğunu göstermektedir. Her vatandaş yakınında olan eserlere sahip çıkmalı. Taş ve topraktan ibaret olduğunu görmemeli, bırakabilec

  çok güzel beğendim

 7. teşekkürler, güzel bir sunum olmuş.

 8. Güzel bir sunum olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.