Telefonu Kim Buldu Kısaca

Tarihte en büyük icatlar arasında yer almakta olan telefonun icadını Alexander Graham Bell tarafından icat edilmiştir. Bu icadı büyük bir devrim niteliğinde dünyayı ayağa kaldırmıştır. Telefonun icadının bulunması aslında büyük tesadüf eseri olmuştur. Graham Bell doğuştan duyma engelli olan annesi için bir işitme cihazı yapmak istemiştir. Bunun için girişimlerine başladı ve bir süre sonra telefonun icadını bulduğunu duyurdu. Belki sağırlar için bir işitme cihazı yapamamış olsa da insanlara büyük bir hizmet etmiş olacaktı.

Graham Bell telefon icadını 1876 yılında gerçekleştirmiş oldu ve patentini de üzerine aldı. Bir çok kişi telefon icadını Graham Bell yapmadığını iddia etse de iddiadan ileri gitmedi ve patentini zaten Graham Bell almış oldu. Günümüzde şuan telefonların durumlarına bakılacak olduğunda küçük bir iş gibi gözükmektedir ki tarihin en önemli icatlarından olmaktadır. Günümüz teknoloji si çok ciddi bir ilerleme kaydetti ki bu da özellikle ama özellikle iletişim alanında telefonların gelişmesine sebep oldu. Sürekli geliştirilen telefonlar artık insanların hayatında büyük hobi uyandırdı diyebiliriz.

Telefon icadı ile iletişim ağı genişledi ve uzaklarda olan yakınlarımız ile anlık sohbetler edebildik görüşmelerimizi gerçekleştirebildik. Halen daha gelişen iletişim bir çok kişinin nereye kadar gideceği düşüncesine kapılmasına neden olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.