TEOG Soruları Yorumları (Zor muydu Kolay mıydı)

29-30 Nisan 2015 tarihlerinde yapılan TEOG sınavlarının nasıl geçtiği konusunda öğretmenler başta olmak üzere açıklamalara yer verildi. TEOG sınavlarının nasıl olduğu konusunda öğretmenlerin yorumlarında “kolay olduğu inşallah yapabilmişlerdir” sözlerine yer verildi.

29 Nisan Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi TEOG sınavına giren öğrencileri için oldukça zorlu dönemlerden olabilir. TEOG sınavları yapıldı ama nasıl olduğu konusunda öğrenciler oldukça tereddüde düşecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen sistem sayesinde ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerin yıl boyunca iki kereden oluşan TEOG sınavlarına katılımı ile Lise giriş hakları belirlenmiş olacaktır.

Ülke genelinde yapılan sınavın ikinci oturumunda Fen ve Teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dilden sınava girecekler. MEB ile birlikte soruların cevabı eş zamanlı olarak sayfamızda yayımlanacaktır. Sınava katılan öğrenciler doğrultusunda düşüncelerinizi ve bilgilerinizi ödev ustamda paylaşarak son durum hakkında anlık bilgi sahibi olabilirsiniz.

Öğretmenler tarafından aldığımız bilgilere göre sınavlar oldukça kolaydı, umarız ki öğrenciler tarafından yapılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.