Yardımseverlik İle İlgili Yazılar

Yardımseverlik yüreğinde ekmek kırıntısı kadar merhamet olan kişilerde görülür. Yardım, yardıma ihtiyaç duyan kişilere uzatılan el ile olur. Sağ elin verdiğini sol el bulmaması gerekiyor. Yardımlaşma doğru şekilde yapıldığı sürece amacına ulaşır. Bugün yapılan yardım yarın konuşulursa kişiler arasında sorun yaşanmasına sebep olur. İnsanlar doğrusunu, yanlışını bildiği sürece sorunları cevabına ulaştırmaları mümkündür.

Yardımlaşma geçmişten günümüze kadar yapılmıştır. Gerek devlet başkanları tarafından, gerekte zengin insanlar tarafından yapılmasıdır. İslam dini hoşgörü dini olduğundan yardımlaşma en üst seviyelerde yaşanır. İnsanlar misafirperverlik yarışına girerek birbirlerini desteklerler. Evlerinde ağırlayarak konuk ederler, her konuda yardımlaşma gösterirler.

Yardımlaşmanın değeri artması için reklam yapılmadan yapılmalıdır. Yaptığınız yardımları başkalarına üstünlük göstermek için yapmamalısınız. Reklamsız bir şekilde yaptığınız zaman yerine oturur. Selamlaşma ve hatır sorma işlemleri dahi insanlar için yardımlaşma olmaktadır.

4 comments

  1. güzel yazılmış

  2. güzel
    yazılmış
    elineize
    sağlık

  3. Çok güzel olmuş elinize saglik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir