Basit Periskop Yapımı Resimli

Home » Sorular Cevaplar » Basit Periskop Yapımı Resimli
Sorular Cevaplar 90 yorum

Periskop Nasıl Yapılır, Evde Periskop Yapımı Resimli

Okul ve evde düzenlenen etkinliklerden dolayı basit bir şekilde basit periskop yapabilirsiniz. Yapması oldukça kolay olup malzemeler hepimizin evinde olup marketten dahi boş karton alabiliriz. Yaptığımız basit periskop için tutkal yerine bant uhu dahi kullanabilirsiniz bunu sınırlamanıza gerek yoktur. Kartona yapıştıracağınız aynalar cep aynası olabilir ona göre ayarlayabilirsiniz.

Boş bir kutu ayarlayın ayakkabı veya süt kutusu kullanabilirsiniz. 2 küçük aynaya ihtiyacımız var makas veya maket bıçağı ile kesimleri yapacağız. Yapıştırmak için bant, tutkala gereklidir.

 

 

 

basit periskop yapımı

Makas ile birlikte kutuda şekil vermek için keseceğiz.

basit periskop yapımı

basit periskop yapımı

Kutunun alt ve üst tarafından oluşacak şekilde aynaları yerleştiriniz. Aynanın ölçüsünü belirleyerek birbirlerine uyumlu şekilde olacaktır. Çizgilerden kestiğiniz şekilde aynaların yerleştirilmesi gereklidir. Düzgünce çizgileri içeri doğru alacak şekilde katlayınız.basit periskop yapımı

İçeri doğru kıvırdığımız kartonların üstüne aynaları yapıştırıyoruz. Görüldüğü gibi aynalar yapıştırılması gereklidir. 45 derecelik şekilde yerleştirilmiş olması gerekmektedir.

basit periskop yapımı

Kapağımızın üstünü kapatıyoruz yanlarından bantlayabiliriz sonra kartonumuz hazır olacaktır.

basit periskop yapımı

Artık uğraştığımız ve yapmaya çalıştığımız basit periskop hazır olmuş olacaktır. Görüldüğü gibi yerleşimler doğru şekilde yapılıp yan şekilde durması sayesinde hazır olmuş olacaktır.

basit periskop yapımı


90 thoughts on - Basit Periskop Yapımı Resimli

Yorum Yaz