10 Kasım İle İlgili Kompozisyon Yazısı

Ülkemizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünü sevgi ve saygı ile anmaktayız. Anıtkabirde yatmakta olan atamızı şereflendirmek için ziyaretlerde bulunduğumuz minnet duygumuzu sunduğumuz en özel günlerden biridir. 10 Kasım, atamızın bize bıraktığı mirasa sahip çıkma zamanıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk milletine armağan etmiştir. Türk milletine tanınan seçme ve seçilme hakkı ile kendilerini yönetecek olan idarecileri seçmelerini istemiştir. Ülkesine hizmet eden kişilere yetki verilmesini istemiştir. Türk milletinin ebedi lideri olan Atatürk, milletin birlik ve beraberlik içerisinde yaşamasını istemiştir. Özgür düşünce ve eğitime düşkün bir liderdir. Milletimizi kurtaracak olan eğitimin olacağını yaşamı boyunca dile getirmiştir. Türk milleti bir arada olduğunda güçlü ve bağımsız kalacağını anlatmıştır. Yaptığı yenilik ve devrimler ile Cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmıştır.

Atatürk’ün uyguladığı devrimler günümüzde birçok gelişmiş ülkenin uyguladığı yeniliklere eşdeğerdir. Bağımsızlığımızı kazandığımız günden itibaren ülkemizin daha çağdaş bir ülke olması için çabalamıştır. Ülkeyi kendisinden sonra gelecek nesillere armağan etmiştir. Egemenlik kayıtsız şartsız bir halde Türk milletinin kararlılık ve aklına bırakmıştır. 10 Kasım’ı saygı ve sevgi ile anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.