İnsanların Bir Arada Yaşamasını Kolaylaştıran Unsurlar Neler Olabilir

İnsanlar sosyal canlılar olduğundan yalnız yaşayamazlar. Sürekli birbirine ihtiyaç duyarlar. Sahip oldukları bilgi, tecrübe, deneyimler ve meslekleri birbirinin yararına kullanırlar. Birbirine işleri düştüğü zaman yardımına koşarak sorunları hallederler. Bir arada birbirlerinin işlerini kolaylaştırır, işlerini görür, problemleri birlikte çözerler.

İnsanlar duygu ve düşüncelere sahiptir, bir arada adalet, sevgi, saygı, hoşgörü, vicdan gibi duyguları paylaşırlar. Zorda olan biri gördükleri zaman merhamet duygusu ön plana çıkarak yardım etme isteğinde bulunurlar. Toplumsal sorunları aşmak için birbirine ihtiyaçları vardır. Barış, huzur ve güven ortamının oluşması için birbirine yardım etmeleri gerekir. Adalet insanları bir araya getiren birleştirici özelliğe sahiptir. İnsanlar hayatlarının her alanında birbirlerine ihtiyaç duyarlar.

Doktorluk mesleğine sahip olan kişiler hastalanan kişilere bakar, hastalıklarının tanısı ve tedavisi ile ilgilenirler. Marangoz olan biri mobilyalar yaparak insanlara sunar. Birbirlerine güvenir birbirlerine destek olurlar. İnşaatçı olan biri ev yapımında aranan kişidir. Bir kişi tüm işleri tek başına yapamadığından dolayı bir arada tüm işlerin üstesinden gelmeleri daha kolay olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.